Niedziela nr 11 w e-wydaniu

Przypominamy, że każde wydanie tygodnika katolickiego Niedziela, jest dostępne również w wersji elektronicznej. Może to być istotne dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w najbliższych dniach w Eucharystii w swoich kościołach, a są czytelnikami Tygodnika.

Jeśli nie możemy liczyć na pomoc kogoś z rodziny, sąsiadów, czy znajomych, aby nam zakupili w kościele kolejny numer tego czasopisma, możemy mieć je dostępne na naszym smartfonie, tablecie czy komputerze. Wystarczy wpisać adres: www.e.niedziela.pl i postępować zgodnie ze wskazówkami na tej stronie. Otrzymamy plik z wydaniem Niedzieli z interesującą nas edycją.

Najbliższy, 11 numer Niedzieli, można określić jako szczególny numer kierowany pod adresem mężczyzn. Z racji przypadającego w najbliższym tygodniu wspomnienia św. Józefa, Opiekuna Zbawiciela, a zarazem między innymi jako patrona Ojców i Rodzin. Dlatego znajdujemy w nim wiele przykładów męskiej duchowości i pobożności, odnoszącej się do św. Józefa.

Zainaugurowany został też cykl artykułów związany z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, a redakcja zaprosiła do współpracy Arturo Mariego, papieskiego fotografa, który będzie opowiadać historie zdjęć, które uznał za najważniejsze w pontyfikacie papieża Polaka.

Ponadto, poruszona jest tematyka spowiedzi. Dołączona została też specjalna, praktycznej wielkości książeczka na temat spowiedzi , zawierająca m.in.: wyjaśnienie warunków dobrej spowiedzi, rachunek sumienia, modlitwy, świadectwo.

W naszej edycji diecezjalnej, przypominamy miejsce Wydarzenia Eucharystycznego w Legnicy, jako jedną z propozycji odwiedzenia w naszej diecezji w Wielkim Poście i medytacji nad Męką Pańską. Zawarta jest także relacja z pogrzebu śp. ks. Piotra Dębskiego, który odbył się w Jeleniej Górze-Cieplicach, w tym samym kościele, w którym 3 miesiące wcześniej żegnaliśmy śp. ks. Józefa Steca. Z kolei jego osobę, przypomina ks. prał. Józef Frąc, obecnie senior w Domu Księży Emerytów.

Zapraszamy do lektury, czy to wersji papierowej czy też elektronicznej Niedzieli

Redakcja Niedzieli Legnickiej