Niedziela nie przez kolporterów ale pocztą i elektronicznie

Najbliższe wydanie tygodnika katolickiego Niedziela (nr 12/2020, na 22 marca br.), dotrze do naszych parafii nie jak zazwyczaj przez kolporterów, ale drogą pocztową i elektroniczną.

Czynimy to, ze względu na obowiązujące obecnie warunki związane z epidemią, aby ograniczyć przemieszczanie się osób.

Tak jak przed tygodniem, zachęcamy do korzystania z elektronicznej wersji Niedzieli, pod adresem www.e.niedziela.pl. Przekazujemy też link: www.youtube.com/watch?v=vl9Cxf6IF74 pod którym, na filmie, zaprezentowana jest zawartość tego numeru.

Ponadto w naszej edycji legnickiej, znajdziemy m.in. artykuły: o sposobie modlitwy podjętej według Zegara Męki Pańskiej, która proponują duszpasterze legnickiej Katedry; o laureatach diecezjalnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej, czy też o szczególnym uczczeniu Dnia Kobiet w Chojnowie.

Zapraszamy do skorzystania z tych możliwości

* * * * *

P.S.

Informacja dla księży

Z uwagi na zaistniałą sytuację, w najbliższym czasie tygodnik „Niedziela”, będzie do nas docierał w inny sposób niż dotychczas, a mianowicie drogą pocztową.

Czynimy to z uwagi m.in. na osoby które są stałymi prenumeratorami pisma, często zapisanymi imiennie w parafiach, ale także nie chcemy pozbawiać dostępu do prasy katolickiej tych, którzy uczestniczą w Mszach św. w parafii.

Wśród prenumeratorów, zapewne część jest w grupie podwyższonego ryzyka, dlatego jeśli sami nie mogą przyjść po odbiór gazety, można poprosić o to ich rodziny, sąsiadów, czy też tworzące się w parafiach grupy wolontariuszy.

Słyszymy też słowa zachęty, aby czas kwarantanny wykorzystać na m.in. lekturę książek, ale też i prasy katolickiej. Dlatego prosimy o pozostawienie w kościołach egzemplarzy pisma na dłużej, z możliwością ich zakupu przez tych, którzy przyjdą do kościoła w innym czasie niż zazwyczaj.

Jednocześnie informuję że zwroty i wpłaty za otrzymane gazety, będziemy realizować przez naszych kolporterów, po odwołaniu zagrożenia epidemiologicznego przez Władze.

Dziękuję za zrozumienie i współpracę

Szczęść Boże

ks. Piotr Nowosielski