Zmarł ks. kan. Zbigniew Domagała

Legnicka Kuria Biskupia poinformowała o śmierci ks. kan. Zbigniewa Domagały, długoletniego proboszcza parafii Raciborowice. Ks. Zbigniew zmarł 28 czerwca 2018 r., w 83. roku życia i w 59. roku kapłaństwa

Urodził się w 1935 roku, we wsi Niekłań, w diecezji Sandomierskiej. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Piotrkowie Trybunalskim. Po zdaniu matury, wstąpił od Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Święcenia prezbiteratu, przyjął z rąk bpa Andrzeja Wronki 15 sierpnia 1959 roku w katedrze we Wrocławiu.

Jako wikariusz, w kolejnych latach, pracował w parafiach: w Gorcach (1959-60), w Zagrodnie (1960-62), Jaworze (1962-66), Nowej Soli (1966-68), Łęknicy (1968-69).

Od 1969 r. był wikariuszem kooperatorem parafii w Raciborowicach dla obsługi kościoła w Żeliszowie. W latach 1972-1977 pełnił funkcję administratora parafii pw. św. Jana Nepomucena w Żeliszowie, a od 1977 do 2010 (czyli do czasu przejścia na emeryturę), był kolejno administratorem i proboszczem parafii pw. św. Michała Archanioła w Raciborowicach Górnych.

Od 2010 r. w stanie spoczynku, mieszkał w Żeliszowie.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

- 2 lipca 2018 r. (poniedziałek), o godz. 17.00 - wprowadzenie ciała do kościoła pw. św. Michała Archanioła w Raciborowicach Górnych i czuwanie modlitewne przy zmarłym. O godz. 18.00 - Msza Święta pod przewodnictwem ks. dziekana Andrzeja Kryłowskiego, a następnie czuwanie modlitewne przy zmarłym do godz. 21.00.

- 3 lipca 2018 roku (wtorek), o godz. 11.00 – wprowadzenie ciała do kościoła pw. św. Jana Nepomucena w Żeliszowie i czuwanie modlitewne przy zmarłym.

Od godz. 11.30 do godz. 12.00 – oficjalne przemówienia i pożegnania

O godz. 12.00 – Msza Święta pogrzebowa, pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Marka Mendyka. Po Eucharystii obrzęd ostatniego pożegnania i złożenie ciała do grobu na cmentarzu parafialnym w Żeliszowie.

Zmarłego Prezbitera polecamy modlitwom