Zmarł ks. kan. Franciszek Modrzyński

Legnicka Kuria Biskupia poinformowała, że dnia 21 lipca 2018 r. w 65. roku życia, w 38. roku kapłaństwa odszedł do Pana

śp. ksiądz kanonik Franciszek Modrzyński.

Ks. Franciszek urodził się w 1953 roku w Chełmnie. Po ukończeniu w 1973 roku Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Święcenia prezbiteratu przyjął 17 maja 1980 roku w Katedrze we Wrocławiu, z rąk ówczesnego abpa Henryka Gulbinowicza.

Jako wikariusz, został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafiach: w Gryfowie Śl. (1980-1984), Miliczu (1984-1988), Wrocławiu – Żernikach pw. św. Wawrzyńca (1988-1991).

Następnie, przez 20 lat (1991-2011) był proboszczem parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Ławszowej. Potem, w latach 2011-2015 w parafii pw. św. Antoniego w Gierałtowie.

Od 2015 r. pozostawał na urlopie zdrowotnym, pełniąc funkcję rezydenta w parafii pw. MB Częstochowskiej w Legnicy, a od 2016 r. w parafii pw. św. Marcina w Jaworze.

Szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych:

24 lipca 2018 r. (wtorek), godz. 17.30 – wprowadzenie ciała do kościoła pw. św. Marcina w Jaworze i czuwanie modlitewne przy zmarłym. O godz. 18.00  Msza Święta, pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

25 lipca 2018 r. (środa), godz. 12.00 – wprowadzenie ciała do kościoła pw. św. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Porajowie i czuwanie modlitewne przy zmarłym. Od godz. 12.30 do godz. 13.00 oficjalne przemówienia i pożegnania. O godz. 13.00 – Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa Seniora Stefana Cichego.  Po Eucharystii obrzęd ostatniego pożegnania i złożenie ciała do grobu na cmentarzu komunalnym w Porajowie.

Zmarłego Prezbitera polecamy pamięci modlitewnej

PS.
Załączona fotografia, przedstawia śp. ks. Franciszka Modrzyńskiego w gronie parafian w Gierałtowie, podczas Peregrynacji Obrazu w 100. lecie Szentsztatu.
Fotografia pochodzi ze zbiorów prywatnych. Za udostępnienie dziękujemy. Redakcja Niedzieli legnickiej