Zmarł kapelan Sióstr Benedyktynek

W dniu 7 XII br., zmarł śp. ks. kan. Władysław Sługocki. Pełniący przez 38 lat posługę kapelana Sióstr Benedyktynek w Krzeszowie. O Jego śmierci poinformowano na stronach diecezjalnych. Oto treść komunikatu kurialnego:

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 7 grudnia 2018 r. w 86. roku życia, w 56. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ksiądz kanonik Władysław Sługocki.

Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 24 czerwca 1962 roku we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w parafiach w: Przemkowie, Żarach, Brzegu, Bielawie, Bieniowie, Budzowie.

W latach 1972-1980 pełnił funkcję proboszcza parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Opolnie Zdroju.

Od 25 czerwca 1980 roku pełnił funkcję kapelana Sióstr Benedyktynek w Krzeszowie.

Po osiągnięciu wieku emerytalnego kontynuował funkcję kapelana. Wielokrotnie wyjeżdżał do pracy duszpasterskiej w Archidiecezji Lwowskiej (Stanisławów).

Szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych zostaną podane wkrótce.

Legnicka Kuria Biskupia

www.diecezja.legnica.pl

Śp. ks. kan. Władysław Sługocki, urodził się w 1932 r. w Monasterzyskach w Archidiecezji Lwowskiej i tam też został ochrzczony. Stąd też nie dziwi fakt, że w swoim życiu wielokrotnie odwiedzał tamte tereny, służąc swoją posługą duszpasterską.

Sakrament Bierzmowania, przyjął już w powojennej Polsce, z rąk pierwszego administratora apostolskiego Archidiecezji Wrocławskiej ks. inf. Karola Milika, w 1946 roku w Różance. Po otrzymaniu świadectwa dojrzałości, wstąpił do wrocławskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia prezbiteratu udzielił mu 24 czerwca 1962 roku bp Paweł Latusek, w kościele NMP Panny Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze.

Po święceniach, jako wikariusz pracował w parafiach: w Przemkowie (1962-65), Żarach (1965-66), Brzegu (1966-67), Bielawie Dolnej (1967), Bieniowie (1967-70) i Budzowie (1970-72).

W 1972 r. przybył do Opolna Zdroju, stając się po utworzeniu tu nowej parafii jej administratorem, a potem, w latach 1973-80 jej proboszczem.

Od 1980 r. został kapelanem Sióstr Benedyktynek w Krzeszowie, służąc swoją posługą przez 38 lat.

Opactwo krzeszowskie, na swoich stronach, wspominając Zmarłego, przypomina także o jego związkach z pobliskim Chełmskiem Śląskim, w którym 2 razy odbudowywał kaplicę pw. Św. Anny.

W 1990 roku, został odznaczony godnością kanonika.

Strona Opactwa (www.opactwo.eu), informuje także, że Msza Święta Pogrzebowa za śp. ks. kan. Władysława, zostanie odprawiona we wtorek, 11 grudnia 2018 roku, o godzinie 13.00 w Bazylice Krzeszowskiej, pod przewodnictwem biskupa seniora Stefana Cichego.

Po Mszy Świętej w bazylice, trumna z Jego ciałem zostanie złożona na cmentarzu klasztornym Sióstr Benedyktynek (przy Mauzoleum Piastów Śląskich).

Zachęcamy do pamięci modlitewnej o Zmarłym.