ZDolni Ślązacy od o. Pijarów

Z radością informujemy, że Mikołaj Węglarz z kl. II b naszego Gimnazjum został podwójnym laureatem: XVI Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego oraz XVII Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego zDolny Ślązak Gimnazjalista w roku szkolnym 2017/2018, których organizatorem jest Kurator Dolnośląski.

Magdalena Sudół z tej samej klasy została laureatką XI Konkursu Języka Niemieckiego zDolny Ślązak oraz uzyskała podwójny tytuł finalstki XVI Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego oraz XVII Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego.

Piotr Siarkowski (uczeń kl. II a Gimnazjum) zdobył tytuł laureata XI Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązak Gimnazjalista 2017/2018.

Warto zauważyć, że są to jedyni uczniowie z Bolesławca, którzy zdobyli tytuły laureatów w tych kuratoryjnych konkursach dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Trzeba też podkreślić, że tytuł laureata konkursów kuratoryjnych uprawnia uczniów do wyboru dowolnej szkoły ponadgimnazjalnej w Polsce, do której to szkoły są przyjmowani w pierwszej kolejności. Gratulujemy!

Realizatorem XVIII edycji konkursów zDolny Ślązak Gimnazjalista  w ramach bloków: matematyczno-fizycznego, humanistycznego, przyrodniczego jest Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Konkursy nadają laureatom szczególne uprawnienia przy naborze do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Cele konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista to: rozpoznanie uzdolnień uczniów; rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów szkół gimnazjalnych; wdrażanie uczniów do samokształcenia oraz doskonalenia umiejętności kluczowych i ponadprzedmiotowych; umożliwienie osiągnięcia przez ucznia sukcesu i ukierunkowanie jego kariery edukacyjnej; stworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji zarówno dla uczniów, jak i ich szkół; propagowanie idei wspierania uzdolnień oraz promocja nauczycieli i szkół wspierających uzdolnienia. Konkurs jest regionalną formą wspierania uzdolnień uczniów na poziomie szkoły, powiatu i województwa dolnośląskiego.

Uroczysta GALA LAUREATÓW XVIII edycji konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista odbędzie się 5 kwietnia 2018 r. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego, Centrum Dydaktyczno – Naukowego we Wrocławiu.

o. Adam Langhammer
Foto A. Raszczuk