Świąteczna pomoc Caritas

W ramach realizacji unijnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, do legnickiej Caritas, w ostatnich dniach dotarła kolejna partia żywności, która została przekazana dla osób najbardziej potrzebujących z terenu Diecezji Legnickiej.
- W ramach realizacji tego unijnego programu, do tej pory wydaliśmy już kilkanaście ton żywności. Jest to już kolejna tego typu dostawa, chociaż ta, można powiedzieć jest taka świąteczna – mówi Łukasz Żygadło z legnickiej Caritas. - Z tej dostawy bowiem zostaną przygotowane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej diecezji,
W sumie z pomocy w ramach wspomnianego programu, korzysta obecnie 37 różnych placówek oraz 7,5 tys. osób, które zostały zakwalifikowane przez Ośrodki Pomocy Społecznej, które spełniają określone wymagania, zapisane w ustawie o pomocy społecznej.
W sumie w transporcie znalazło się 21 produktów, m. in.: makaron, szynka, pasztet, kasza, mleko czy olej, które już trafiły do magazynów Caritas w Legnicy i Jeleniej Górze. Dotrą one jeszcze przed świętami do osób potrzebujących, m.in.: w Legnicy, Złotoryi, Siekierczynie czy Lubaniu oraz do kilku Ośrodków  Pomocy Społecznej współpracujących z legnicką Caritas i legnickiej Międzyparafialnej Stołówki Charytatywnej przy ul. Dmowskiego 15.

Tekst i foto: Monika Łukaszów

Koncert Uwielbienia Krzeszów XII 2018 www