Specjaliści od Pisma Świętego

W Legnicy odbył się etap diecezjalny Konkursu Wiedzy Biblijnej, który od 22 lat organizuje Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Zmagania konkursowe, odbyły się w środę 18 kwietnia w Centrum Spotkań Jana Pawła II w Legnicy. Do konkursu przystąpiło 47 uczniów z 17 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Diecezji Legnickiej. W tym roku młodzi bibliści musieli zmierzyć się z Księgą Psalmów, Listem do Galatów i Listem do Filipian.
Po części pisemnej, w której uczestnicy musieli odpowiedzieć na 45 pytań, zawartych w teście, jury wyłoniło 7 osób, które w części ustnej walczyły o finał.
I tak w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 4- 5 czerwca br. w Niepokalanowie diecezję legnicką reprezentować będą: Patrycja Kubacka z Liceum Ogólnokształcącego im. Barci Śniadeckich w Zgorzelcu, Jędrzej Perdek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze oraz Małgorzata Weber z Liceum Ogólnokształcącego im. Barci Śniadeckich w Zgorzelcu.
Tekst i foto: Monika Łukaszów

(Artykuł w wersji gazetowej, w Niedzieli nr 18/2018)