Śp. Leon Słotta – ten, który był na swoim miejscu

Wieloletni kierowca biskupów legnickich śp. Leon Słotta, został pochowany 3 października 2018 r. w swojej parafii, w Turkowych, w dekanacie Bralińskim, w Diecezji kaliskiej. Służył swoją pracą księżom biskupom przez 41 lat.

Mszy św. pogrzebowej przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, w koncelebrze z biskupami: legnickim bp. seniorem Stefanem Cichym, zielonogórsko-gorzowskim bp. seniorem Stefanem Regmuntem i legnickim bp. pomocniczym Markiem Mendykiem, w gronie prawie 40 księży.

W modlitwie za Zmarłego, wraz z Jego rodziną, krewnymi i miejscowymi parafianami, wzięli też udział m.in.: przełożeni i klerycy legnickiego WSD, siostry zakonne, pracownicy Legnickiej Kurii Biskupiej, kierowcy biskupów z metropolii wrocławskiej oraz delegacja kierowców służących swoją pracą Konferencji Episkopatu Polski.

Mszę świętą, poprzedziła wspólna modlitwa przy trumnie Zmarłego.

W homilii, Biskup legnicki, nawiązując do jego pracy, mówił o niej: - Była to nie tylko zwyczajna praca kierowcy. Była to wielostronna posługa kolejnym biskupom. Posługa czyniona z poczuciem wielkiej odpowiedzialności i oddaniem, z troską o zagwarantowanie bezpieczeństwa. Był na swoim miejscu i w każdej chwili do dyspozycji.

- Kiedy spoglądamy na życie śp. p. Leona, możemy znajdować źródło jego sposobu bycia, służby. Czerpał to ze swojej prostej wiary i z doświadczenia miłości Boga, miłości której doświadczał. Z tej tajemnicy wiary czerpał swoją silę i światło, pogodę ducha i gotowość służenia. Wierzymy że pan Leon ma udział w doświadczeniu bliskości Boga. I dziękujemy Panu Bogu za jego życie i posługę - mówił biskup Zbigniew Kiernikowski.

Po Mszy św., swoje słowo podziękowań pod Jego adresem i Rodziny, wypowiedział biskup senior Stefan Cichy i proboszcz parafii ks. Ryszard Zieliński. Odczytane zostały także listy kondolencyjne od metropolity wrocławskiego abpa Józefa Kupnego i biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka.

Obrzędom ostatniego pożegnania i procesji na cmentarz, przewodniczył biskup senior Stefan Cichy.

Trumna z ciałem śp. Leona, została złożona do grobu, na cmentarzu przy kościele parafialnym.

Dziękując Panu Bogu za życie, pracę i świadczone dobro, przez śp. Leona Słottę, zachęcamy do modlitwy w jego intencji.