Piotruś w legnickim Oknie Życia

Ponad dwutygodniowy Piotruś został znaleziony w Oknie Życia prowadzonym przez legnicką Caritas. W sobotę tj. 5 maja br., tuż po godzinie 15.30 rozległ się alarm w dyżurce pielęgniarek Ośrodka Edukacyjno - Opiekuńczego "Samarytanin", który należy do legnickiej Caritas. To tam przy ul. Poselskiej znajduje się Okno Życia. Tym razem w oknie życia pojawił się Piotruś.
To już piąte dziecko, które zostało oddane do tego miejsca. Niespełna dwa tygodnie temu w Oknie pojawiła się dziewczynka – mówi ks. Artur Trela, dyrektor ośrodka.
Jak mówią pielęgniarki, które zajęły sie Piotrusiem – Przy dziecku był list od rodziców z prośbą o zaopiekowanie się nim, a także maskotka z napisem “kocham cię” oraz poduszka w kształcie serca. Dziecko jest zdrowe i w dobrej kondycji - mówią pielęgniarki.
Wezwane zostało również Pogotowie Ratunkowe i inne służby, zgodnie z procedurą Okna Życia. Dziecko po przebadaniu przez lekarza zostało przewiezione do legnickiego szpitala. Tam będzie czekać do rozpoczęcia procedury adopcyjnej.
Warto przypomnieć, że legnickie Okno Życia zostało otwarte w marcu 2010 roku, w Dzień Świętości Życia. W tym czasie  pozostawiono w nim pięcioro dzieci (trzech chłopców i dwie dziewczynki) – w listopadzie 2011 i 2012, grudniu 2017 ubiegłego roku oraz 24 kwietnia i dzisiaj tj. 5 maja. Okno Życia gwarantuje anonimowość matce pozostawiającej narodzone dziecko.
 tekst i foto: Monika Łukaszów