Pielgrzymi osiągnęli szczyt Jasnej Góry

Słońce nie opuszcza legnickich pątników. Podobnie jak na szlaku, tak i dziś (7 sierpnia) na Jasnej Górze temperatura przekroczyła ponad 30 stopni. Od 29 lipca przemierzyli pola, lasy, wsie i miasteczka. W upale i ulewnym deszczu, zmęczeni, z obolałymi nogami przez 10, 12 a nawet 14 dni szli do Częstochowy. Pokonali około 260 km. Dziś 700. pielgrzymów z różnych zakątków diecezji legnickiej dotarło do celu. Odświętnie ubrani weszli na Jasną Górę z kolorowymi chustami, biało- czerwonymi chorągiewkami i balonami. Grupa „O”, czyli pielgrzymkowe służby przyniosły do Maryi piękne biało - czerwone bukiety róż, salezjańska szóstka tradycyjnie już przed figurą Matki Bożej zostawiła uplecione z polnych kwiatów kolorowe wianki. Natomiast grupa nr 3 z Bolesławca rozpaliła ogromne kadzielnice oraz niosła biało- czerwoną flagę. Jest to nawiązanie do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podobnie jak hasło tegorocznej 26. Pieszej Pielgrzymki, które brzmi: „Tu zawsze byliśmy wolni”. Te słowa wypowiedział św. Jana Pawła II właśnie na Jasnej Górze, podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. Po przywitaniu legnickich pielgrzymów przed Jasnogórskim szczytem, pątnicy weszli do kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej, by tam zostawić swoje intencje. Legnicką pielgrzymkę ze szczytu jasnogórskiego powitał o. Krystian Gwioździk, podprzeor klasztoru.

O godz. 13.00 została odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna na zakończenie 26 Pieszej Pielgrzymki z Legnicy na Jasną Górę. Eucharystii w intencji wszystkich pielgrzymów przewodniczył biskup senior Stefan Cichy.

Obszerna galeria zdjęć oraz filmy na stronie Radia Plus Legnica