NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

Parafialna Cecyliada w Lubaniu

25 listopada w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe odbyła się jubileuszowa, X Cecyliada. To święto wszystkich zajmujących się muzyką i śpiewem kościelnym, którym patronuje św. Cecylia.     
 
Podczas tych 10. lat koncerty były prowadzone w zróżnicowany sposób. Najczęściej były to parafialne rozśpiewane spotkania, w których brały czynny udział dwie formacje wokalno-instrumentalne: parafialny chór Maksymilianki oraz, powstała po rozpadzie grupy Eden, schola „Dzieciaki z Bożej Paki”. Bywały też koncerty, podczas których gościliśmy osoby i grupy z zewnątrz.
 
Przesłaniem tegorocznej Cecyliady były słowa: „Pan jest pasterzem moim”. Była to okazja do podsumowania 5-letniego dorobku obu parafialnych grup muzycznych. Nie mogło jednak zabraknąć wykonawców indywidualnych, którzy też biorą udział w naszych spotkaniach. Taką osobą była z pewnością Wiktoria Wójcik, młoda i bardzo uzdolniona wykonawczyni, która zachwyciła nas grą na flecie oraz pan Ryszard Piekarski, który pozwolił nam przeżyć piękne chwile podczas wykonania pieśni „Zamiast”. Nie zabrakło także wykonawców spoza parafii. Duże wrażenie wywarła prezentacja przygotowana i wykonana przez pana Roberta Moraczyńskiego (dawnego współpracownika ks. Janusza Barskiego w Węglińcu). Wielkie uznanie i długą owację zebrał też ostatni uczestnik Cecyliady, reprezentujący wspólnotę w Kościelniku, pan Dawid Binkowski, który z wielką ekspresją wykonał utwór „Modlitwa” Byłata Okudżawy. Oczywiście nie zabrakło utworów przygotowanych i wykonanych przez Maksymilianki i Dzieciaki z Bożej Paki. 
 
Już dziś zaczynamy przygotowania do kolejnego koncertu kolęd i pastorałek, który odbędzie się w drugą niedzielę stycznia. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wspólnym kolędowaniem gości do udziału.
 
ks. Janusz Barski, Dominika Szydło
Serwis foto z koncertu można znaleźć na stronie www.swmaksymilian.luban.pl.

logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 

 

   Koncert Uwielbienia Krzeszów XII 2018 www            

 

 

 

 

 

 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl