Modlitwa o powołania i za powołanych w Leśnej

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało…”. W Leśnej Parafianie wraz z inicjatorami akcji „Adopcji Księży”, ks. Arturem Kotrysem oraz ks. Proboszczem Grzegorzem, w niedzielę Dobrego Pasterza uświadamiali wiernym jak ogromna jest potrzeba modlitwy o powołania oraz za powołanych do kapłaństwa, życia zakonnego oraz misyjnego.

W odpowiedzi na Jezusowe wezwanie „Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo”, parafianie podjęli duchową adopcję młodych ludzi, którzy stają przed wyborem drogi życia. Bywa, że w sercu młodego człowieka rozbrzmiewa wołanie Jezusa „pójdź za Mną”. Adopcja modlitewna ma pomóc młodym, właśnie poprzez modlitwę, ale i świadectwo ludzi dojrzałej wiary, w pójściu za głosem Jezusa. Obejmuje ona również tych, którzy już kroczą na drodze duszpasterskiej.

Materialnym znakiem włączenia się w to dzieło jest Dowód Adopcji. Kto go przyjmuje, może czuć się dumnym z tego, że przyczynia się do poruszenia serc młodych ludzi by służyli Bogu, jako kapłani czy siostry zakonne. - Ilekroć spoglądam na ten znak, sięgam po różaniec i modlę się za młodych kleryków, ale i za kapłanów, którzy w tych trudnych czasach ewangelizują ludzi ochrzczonych będących daleko od Kościoła - mówi Jacek.

Duchowa Adopcja ma również obejmować rodzinny, które są domowymi Kościołami, są kolebką wychowania młodych kapłanów oraz sióstr zakonnych. Większość kapłanów dziękuje za dar powołania właśnie rodzicom, ale również świadkom, jakimi są wspaniali kapłani pracujący w parafiach, którzy swoim przykładem modlitwy, człowieczeństwa pokazują piękny dar powołania.

- To nie jest moja pierwsza taka inicjatywa - mówi ks. Artur. - Zapoczątkowałem ją z ks. Andrzejem Jarosiewiczem, gdy posługiwałem w bolesławieckiej bazylice maryjnej. Wiem, że i tam wiele osób się modli z ze swoimi duszpasterzami o powołania i za powołanych. Wielu kapłanom oraz wielu wiernym leży na sercu modlitwa za młodych i bardzo dobrze, bo ona jest potrzebna. My, kapłani z Leśnej, ale myślę, że każdy kapłan dziękuje każdej osobę za takie modlitewne wsparcie.

AK