Mały jubileusz Rodzin Szensztackich

Minęło 10 lat od utworzenia w naszej diecezji pierwszego kręgu rodzin należących do Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej, będącego częścią Ruchu Szensztackiego. Początki były skromne, ale determinacja i zaufanie opatrzności Bożej, i opiece Maryi państwa Marka (†) i Teresy Szyjkowskich z Bolesławca sprawiły, że dziś wspólnota rodzin rozwija się dynamicznie. Obecnie w naszej diecezji istnieje 85 kręgów skupiających blisko 850 rodzin. W piątek 6 kwietnia w Raciborowicach sprawowana była główna Msza św. dziękczynna, której przewodniczył bp Marek Mendyk. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wspólnot z parafii, w których istnieją kręgi rodzin, księża proboszczowie oraz s. Damiana Czogała i o. Romuald z Instytutu Ojców Szensztackich. Podczas Eucharystii bp Marek poświęcił kapliczkę, która trafiła do nowego kręgu młodych rodzin, jaki zawiązał się w parafii Raciborowice. To już ósmy krąg działający w tej parafii. Na spotkanie przyjechali także goście z diecezji katowickiej, która również przygotowuje się do podobnego jubileuszu. Spotkanie w Raciborowicach było jednym z wielu wydarzeń w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia Apostolatu w diecezji legnickiej.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica