Leśnicy z Dolnego Śląska u Matki Bożej Łaskawej

W sobotę 15 czerwca odbyła się VII Dolnośląska Pielgrzymka Leśników do Krzeszowa. Spotkanie to odbyło się w ramach Regionalnego Dnia Leśnika i z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Do krzeszowskiego Domu Łaski przybyło ponad 1200 osób.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w bazylice pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Tuż po Eucharystii w Mauzoleum Piastów Świdnickich Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu złożył wieniec pod sarkofagiem Bolka II Świdnickiego, towarzyszyli mu uczestnicy uroczystości.

Kolejnym ważnym momentem spotkania było wspólne posadzenie dębu na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dąb oraz tablica pamiątkowa znajdują się na placu przed Domem Opata. Jest to symbol, który pozostanie z nami na lata.

Po upamiętnieniu tej ważnej rocznicy, wszyscy uczestnicy spotkali się przed sceną. Tam nie zabrakło przemówień oraz wręczenia medali i odznaczeń zasłużonym leśnikom. Dla wszystkich gości wystąpił Zespół Tańca Narodowego „Krąg” ze Świdnicy, który zaprezentował polskie tańce ludowe.

Dalsza część spotkania miała miejsce w Krzeszówku, gdzie przygotowano piknik rodzinny.

opactwo.eu