Leśna. Umocnieni darami Ducha Św.

17 maja w parafii św. Jana Chrzciciela młodzież przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. biskupa Marka Mendyka. Do tego ważnego wydarzenia przygotowywaliśmy się przez katechezy, warsztaty ewangelizacyjne, koncert ewangelizacyjny, spotkania z ludźmi, którzy dzielili się doświadczeniem swojej wiary. Te wszystkie starania wydały owoce. „Przygotowanie do bierzmowania wypaliło” - powiedział młody człowiek, który z rąk biskupa Marka przyjął dar bierzmowania. To nie było tylko podpisanie indeksu, to było coś więcej. To czas poświęcony młodym, to pytania, na które chcieli odpowiedzi. „Otrzymaliśmy je dzięki rozmowom i spotkaniom z ks. proboszczem Grzegorzem i przygotowującym do bierzmowania ks. Arturem, którzy dokonali wszelkich starań byśmy zrozumieli jak wielki dar otrzymamy” – mówili młodzi.

W tym roku nie zabrakło świadectwa młodych ludzi, którzy wyrazili siebie, swoje problemy w formie przedstawienia przygotowanego wspólnie z reżyserem ks. Arturem. Ukazana została burza emocji, często złych wyborów w życiu człowieka i w końcu On, Jezus, wybór życia, przyjęcie Go za swego Zbawcę. Przedstawienie wywarło wrażenie nie tylko kapłanach, ale i wszystkich obecnych na liturgii. „Idźcie i głoście, bądźcie moimi świadkami" - po tych słowach ks. Biskup Marek wręczył młodym ludziom „torby misyjne”, w których znajdował się różaniec oraz Pismo Święte. Pełni przejęcia młodzi przyjęli ten dar i prosili o modlitwę, nas kapłanów, o to, by w drodze nie ustali i by byli dobrymi świadkami Jezusa i godni daru, który otrzymali.

Ks. AK
foto Romuald Gniewek