Krzeszów na 100. lecie Niepodległości

O wydarzeniach, które będą miały miejsce w diecezjalnym sanktuarium Maryjnym w Krzeszowie, z okazji obchodów 100. lecia Niepodległości Polski, powiedziano 26 IV br. na konferencji prasowej w Krzeszowie.

Kustosz sanktuarium ks. prał. Marian Kopko przedstawił kalendarium zaplanowanych wydarzeń, a Małgorzata Krzyszkowska Wicestarosta kamiennogórska, przedstawiła formy współpracy i wsparcia przygotowywanych zdarzeń.

Należą do nich następujące wydarzenia:

11-13 maja 2018 – warsztaty muzyczne z XXV. Festiwalem Piosenki Patriotycznej i Religijnej, oraz V Pielgrzymką motocyklową z Dolnego Śląska wraz z Piknikiem Patriotycznym (niedziela 13 V).
Festiwal został objęty Patronatem: Prezydenta RP - Andrzeja Dudy, Biskupa legnickiego - Zbigniewa Kiernikowskiego, oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej - Marzeny Machałek.

9 czerwca 2018, o godz. 19:00 - koncert Zespołu Śląsk im. St. Hadyny – przedsprzedaż biletów m.in. poprzez stronę Sanktuarium: www.opactwo.eu

30 czerwca 2018, o godz. 19:00 - koncert Józefa Skrzeka pt. „Kantata Maryjna" do słów Romana Brandstaedtera

15 sierpień 2018 – zwieńczenie całości obchodów wielkim Odpustem Krzeszowskim połączonym ze Świętem Wojska Polskiego

Informacje na temat tych wydarzeń, dostępne na stronach internetowych i mediach społecznościowych Sanktuarium.

Konferencja, była też okazją do zaprezentowania nowego rzecznika Jacka Trybuły. Jego prezentacji dokonał kierownik Sanktuarium Grzegorz Żurek.
Przybyli dziennikarze, mogli także zobaczyć pamiątki, które pozostały po marcowej wizycie w Krzeszowie Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

(26.04.18: 19:51)