Koncert niepodległościowy w Legnicy

"Rozkwitały pąki białych róż..." 100-lecie Niepodległości 1918-2018. To koncert zorganizowany przez Fundację Promocji i Rozwoju Sztuki „Soprano". Odbył się w Auli I LO, 18 marca, w Legnicy.

W programie znalazły się znane polskie pieśni patriotyczne oraz polskie pieśni i arie operowe, przeplecione polską poezją i obrazem.

Koncert poprowadziła Magdalena Marchewka – sopran, a wraz z nią gościnnie wystąpili artyści: Agnieszka Justyna Szumiło – sopran, Jadwiga Postrożna – mezzosopran, Mirosław Gotfryd – baryton. Przy fortepianie zasiedli pianiści: Natalya Gaponenko i Paweł Wrzecionowski

W czasie koncertu odbyła się także promocja płyty „Rozkwitały pąki białych róż…”, nagranej przez Magdalenę Marchewkę i Pawła Wrzecionowskiego. Na płycie znajduje się sześć pieśni (Białe róże, Piechota, Tam na błoniu, Hymn strzelecki, O mój rozmarynie, Biały krzyż) w oryginalnych aranżacjach stworzonych przez wykonawców.