Kiedy jestem wolny? Konkurs filozoficzny dla uczniów szkół średnich

W piątek 9 marca w Legnicy, Świdnicy i Wrocławiu odbył się rejonowy etap III Konkursu Wiedzy Filozoficznej. W tym roku młodzież zmierzyła się z pojęciem wolności. W Legnicy, w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II, do pisemnego testu zasiadło 36 uczniów. Po sprawdzeniu wszystkich testów, komisja wytypuje 30 najlepszych filozofów, którzy we Wrocławiu spotkają się w kwietniu, w finale.

Jak mówi ks. dr Andrzej Ziombra, organizator konkursu, chodzi głównie o przybliżanie młodzieży myślenia filozoficznego i jego znaczenia w rozumieniu rzeczywistości, uświadamianie bogactwa myśli klasycznej, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, formułowania wypowiedzi oraz pogłębionej refleksji nad człowiekiem i otaczającym go światem.

Organizatorem konkursu jest Instytut Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Odbywa się pod patronatem honorowym Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Więcej na ten temat na stronie Radia Plus Legnica