IV Festiwal Trzech Kultur

festiwal-trzech-kultur-krzeszów logo

Już na początku nowego 2019 roku, 19 stycznia, czeka nas pierwsze z wydarzeń diecezjalnych poświęconych Kulturze Muzycznej Kościoła. Na IV Festiwal Trzech Kultur, zaprasza Sanktuarium w Krzeszowie.

Jak informują organizatorzy, Festiwal ten łączy ze sobą zdrowe relacje przyjaźni i współpracy. Poprzez wspólny śpiew kolęd, pastorałek i przedstawień jasełkowych, promowane jest dziedzictwo kulturowe polsko - czesko - niemieckiego pogranicza.
Festiwal skierowany jest do najmłodszych. Poprzez udział w wydarzeniu młodzi mają szansę poznać swoich rówieśników z Republiki Czeskiej i Niemiec, a zarazem zaprezentować swoje możliwości artystyczne.
A dlaczego właśnie w Krzeszowie? Gdyż pocysterskie Opactwo w Krzeszowie, leżące w niewielkiej sudeckiej wiosce, a posiadające monumentalny kompleks zwany Europejską Perłą Baroku, jest odwiedzany od czasów średniowiecza - przez Polaków, Czechów, Niemców i Serbołużyczan. Całość stanowi wielokulturowe dziedzictwo. Festiwal Trzech Kultur podkreśla więź między tymi narodowościami, pozwala się poznać, jednocześnie rozwijając umiejętności artystyczne.
Informacje o sposobie zgłoszenia udziału, można znaleźć na stronach sanktuarium: www.opactwo.eu