Zmarła S. Elżbieta Antończyk Franciszkanka Rodziny Maryi

W dniu 25 listopada 2019 r., zmarła Siostra Franciszkanka Rodziny Maryi śp. Siostra Elżbieta Antończyk CSFFM. Jej pogrzeb odbył się 3 grudnia w Poznaniu

S. Elżbietę poznaliśmy w naszej diecezji kiedy w latach 2008-2014 pracowała w kasie kurialnej, a następnie kolejne dwa lata w archiwum. W tych samych latach, pełniła posługę w domu Biskupa Legnickiego. Wcześniej pracowała jako księgowa w Kopernikach, Szamotułach, we Wieleniu. Była dyrektorem DPS w Kopernikach, a w ostatnim czasie była przełożoną Domu w Lubieniu Kujawskim.

Urodziła się w 1950 r. w Podłężu koło Krakowa. Do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi wstąpiła w październiku 1979 r. Pierwszą profesję zakonną złożyła 07.07.1982 r. Przeżyła 69 lat, z tego 40 w Zgromadzeniu Zakonnym. Zmarła 25 XI 2019 r. w szpitalu w Poznaniu.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 3 grudnia, w Domu Prowincjalnym Sióstr w Poznaniu. We Mszy św. pogrzebowej, koncelebrowanej przez 10 księży, obok Sióstr Franciszkanek, wzięła udział rodzina Siostry Elżbiety, oraz delegacje z miejscowości rodzinnej i tych gdzie wcześniej pracowała. Obecna była także delegacja z Legnicy, a w imieniu Biskupa legnickiego, okolicznościowy list odczytał ks. prał. Józef Lisowski kanclerz kurii legnickiej.

Mszy św. przewodniczył ks. Dariusz Sieczkowski proboszcz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubieniu Kujawskim a homilię wygłosił kapelan sióstr ks. prof. dr hab. Antoni Swoboda.

Osobę Zmarłej przypomniała Matka Prowincjalna Regina Pobiedzińska. Złożyła także podziękowanie za przybycie i modlitwę w intencji zmarłej S. Elżbiety.

Po Mszy św. kondukt żałobny udał się na cmentarz Górczyński, gdzie po dalszej części uroczystości pogrzebowych, nastąpiło złożenie trumny do grobu.

Zmarłą Siostrę Elżbietę, którą zapamiętamy jako osobę zawsze pełną radości życia i uśmiechu polecamy modlitwom życząc, aby spotkała się w niebie z odwieczną Radością.