Zmarł ks. kan. Romuald Glapa

Legnicka Kuria Biskupia poinformowała, że 19 maja 2020 r. w 63. roku życia i w 37. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. ks. kan. Romuald Glapa.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco:

21 maja 2020 roku (czwartek): godz. 17.30 wprowadzenie ciała do kościoła pw. św. Marcina w Jaworze, godz. 18.00 Msza św. żałobna pod przewodnictwem ks. prałata Józefa Lisowskiego – kanclerza Legnickiej Kurii Biskupiej;

22 maja 2020 roku (piątek): godz. 10.00 wprowadzenie ciała do kościoła pw. św. Jana Nepomucena w Żeliszowie i modlitewne czuwanie przy zmarłym, godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego; bezpośrednio po Mszy św. obrzędy ostatniego pożegnania i złożenie ciała do grobu.

Organizatorzy uroczystości, podają że zgodnie z wymogami stanu epidemicznego, nie będzie można bezpośrednio uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych w Żeliszowie, poza wąskim gronem 20 osób najbliższej rodziny oraz duchownych.

Ks. Romuald urodził się w 1957 r. w Strzegomiu. Tam też ukończył Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące. Po maturze, w 1977 r. wstąpił do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, a po jego ukończeniu 21 maja 1983 r. przyjął święcenia prezbiteratu.

Zmarł więc w przededniu rocznicy swoich święceń.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: w Wołowie (1983-86), św. Jerzego w Wałbrzychu (1986-88), Lubawce (1988-91), w Prochowicach (1991-94) i w Bolkowie (1994-95).

W 1995 roku został ustanowiony najpierw administratorem a potem proboszczem w Żeliszowie, z którego odszedł w 2018 r. ze względów zdrowotnych.

Była kapelanem Zakładu Karnego w Wołowie.

Godność Kanonika, otrzymał w 2007 r.

Od roku 2018 mieszkał w Domu Księży Emerytów w Legnicy,

O modlitwę w jego intencji, prosił jeszcze 18 maja Biskup legnicki, gdy w stanie ciężkim przebywał w hospicjum w Lubinie.

Otoczmy go modlitewną pamięcią.