Zmarł ks. kan. Kazimierz Pietkun

W IV Niedzielę Wielkiego Postu (Laetare), 31 marca 2019 r., dotarła do nas wiadomość, o śmierci śp. ks. kan. Kazimierza Pietkuna, proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu.

Ks. Kazimierz urodził się w 1950 r. Po ukończeniu studiów w Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu, przyjął święcenia prezbiteratu 25 maja 1974 r., w katedrze wrocławskiej. Został więc powołany do wieczności w 45. roku swojej posługi kapłańskiej.

Osoba zmarłego ks. kan. Kazimierza, jest znana nie tylko jego parafianom z kolejnych parafii. Często bowiem brał także udział w pielgrzymkach, w tym, w corocznej pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę. Prosimy więc również pielgrzymów, którzy korzystali z jego posługi duszpasterskiej, o pamięć modlitewną o Nim.

Szczegóły związane z Jego pogrzebem.

Środa, 3 kwietnia 2019 r.

Kościół św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu

Godz. 19.00 - przywiezienie Ciała do kościoła i czuwanie modlitewne przy Zmarłym

Godz. 20.00 - Msza św. żałobna pod przewodnictwem biskupa seniora Stefana Cichego, a po niej do godz. 24.00 czuwanie modlitewne przy Zmarłym.

Czwartek 4 kwietnia 2019 r.

Kościół św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu

Godz. 8.00 - przywiezienie Ciała do kościoła i czuwanie modlitewne przy Zmarłym;

Godz. 10.30 – przemówienia i pożegnania

Godz. 11.00 - Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego;

Po Mszy św.

- Przejazd konduktu na Cmentarz komunalny w Zgorzelcu w eskorcie Policji;

- Procesja od bramy przy pomniku Orła Białego do grobu;

Rodzinie Zmarłego, Osobom z Nim związanym i Parafianom, składamy wyrazy współczucia.

Redakcja Niedzieli legnickiej

Informacje pod adresem: