Zmarł ks. kan. Jan Czachor

Dnia 5 lutego 2018 r., w 73. roku życia, w 36. roku kapłaństwa odszedł do wieczności śp. ksiądz kanonik Jan Czachor.

Ks. Jan, urodził się w 1945 r. na Podkarpaciu. W 1954 r. jego Rodzina przeniosła się na Dolny Śląsk i osiedlili się w Kwietnikach. W 1975 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Po święceniach prezbiteratu, które przyjął 24 czerwca 1982 r. we Wrocławiu, jako wikariusz pracował w parafiach: MB Nieustającej Pomocy w Bolesławcu, św. Piotra i Pawła w Świebodzicach, św. Karola Boromeusza w Wołowie.
W latach 1991-2003, był rektorem samodzielnego ośrodka duszpasterskiego, a następnie proboszczem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Bożejowicach.
W latach 2003-2008, był rezydentem w parafiach: MB Nieustającej Pomocy w Bolesławcu, św. Jana Apostoła w Jeleniej Górze, Matki Bożej Częstochowskiej w Legnicy.
Od 2008 roku przebywał w Domu Księży Emerytów w Legnicy.
Mszy Świętej pogrzebowej, która odprawiona została 9 lutego, w jego rodzinnej parafii w Kwietnikach, przewodniczył bp Marek Mendyk, w gronie ponad 20 prezbiterów, rodziny Zmarłego, mieszkańców i przybyłych gości.
Trumna z ciałem Zmarłego został złożona na cmentarzu w Kwietnikach
Księdza Jana polecamy modlitwom.
(Relacja w wydaniu nr 08/2018 Niedzieli legnickiej)