Zmarł Kierowca księży Biskupów

W sobotę, 29 września 2018 r., na stronach Diecezji legnickiej pojawiła się informacja o śmierci wieloletniego kierowcy księży Biskupów śp. Leona Słotty.

Oto treść komunikatu:

"W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 29 września 2018 roku odszedł do Pana śp. Leon Słotta.
Urodzony 14 kwietnia 1955 roku w Kępnie. Od 1977 roku był pracownikiem i kierowcą w archidiecezji wrocławskiej, od 1993 roku w diecezji legnickiej. Pozostawił żonę Urszulę, dzieci: Jakuba, Paulinę i Monikę.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano następująco :
3 października (środa):
godz. 10.00 – wprowadzenie trumny z ciałem do kościoła Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Turkowym (diecezja kaliska);
godz. 11.00 – Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.
Po Mszy świętej obrzędy ostatniego pożegnania na cmentarzu przy kościele, przewodniczy Biskup Senior diecezji legnickiej Stefan Cichy.

__________________
W dniu pogrzebu organizowany jest wspólny wyjazd autokarem. Zainteresowane osoby: kapłanów i świeckich prosimy o kontakt do wtorku (2.10), do godz. 12.00 pod nr tel. 76 72 44 100 lub 692 486 864.

Zmarłego Pana Leona polecamy modlitwie ufni w Miłosierdzie Boże."
(www.diecezja.legnica.pl)

PS.

Pana Leona, zatrzymujemy w swojej pamięci jako człowieka zawsze uśmiechniętego, życzliwego, a zarazem profesjonalistę w swoim zawodzie. Często nazywaliśmy go „Leon zawodowiec”. Miał prawo jazdy wystawione na wszystkie kategorie, z wyjątkiem autobusów, ale też ciągle doskonalił swe umiejętności, korzystając ze szkoleń, organizowanych dla kierowców księży biskupów..

Z wykształcenia był mechanikiem samochodowym. Pracę kierowcy w kurii wrocławskiej podjął po odbyciu służby wojskowej, od lutego 1977 r., jako czwarty kierowca. Kiedy 28 kwietnia 1977 roku ogłoszono biskupa Tadeusza Rybaka biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej, został jego kierowcą. Towarzyszył mu także, kiedy został ustanowiony pierwszym Biskupem legnickim. Po przejściu biskupa Tadeusza na emeryturę, kontynuował pracę jako kierowca kolejnego biskupa legnickiego Stefana Cichego. Tą pracę podejmował także przy obecnym biskupie legnickim Zbigniewie Kiernikowskim.

W ostatnim czasie, coraz częściej sam mówił o przejściu na emeryturę, która czekała go za dwa lata. Jak widzimy, choroba i śmierć, zakończyły jego ziemskie pielgrzymowanie.

Zmarł w przededniu nowego miesiąca – października, który zwyczajowo jest poświęcony modlitwie różańcowej. W jednym z wywiadów dla naszego tygodnika, przed paru laty, sam przyznał że: - W domu różaniec odmawiała zawsze mama, mówiła do nas, że to jest siła modlitwy, że strzeże przed niebezpieczeństwami, kataklizmami. Również teraz, w mojej rodzinie razem z moją żoną uczymy dzieci tej modlitwy. Jako kierowca Biskupa wiele podróżuję, po ciężkiej pracy, kiedy wracam do domu, odmawiamy różaniec, to jest taka chwila odpoczynku przy modlitwie.

Rodzinie śp. pana Leona, składamy wyrazy współczucia.

Zapewniamy też o pamięci modlitewnej, szczególnie polecając Go i Jego Rodzinę, wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, Królowej Różańca Świętego.

ks. Piotr Nowosielski