Zmarł Andrzej Jan Pierz (aktualizacja)

Dotarła do nas informacja, że 11 czerwca 2018 r. zmarł nagle we Frankfurcie, Andrzej Jan Pierz, będący m.in. Właścicielem i Dyrektorem Generalnym Katolickiego Biura Pielgrzymkowego AP z Warszawy.

Wiele parafii, a także nasza diecezja korzystała z usług tego biura, przy organizowaniu pielgrzymek (m.in. Diecezjalna Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii w 2008 roku).

Zmarły, jest ojcem kapłana, Benefaktorem Fundacji Jana Pawła II w Rzymie, a wspólnie z żoną Mariolą, założył wspomniane Katolickie Biuro Pielgrzymkowe im. Jana Pawła II. Od ponad 25 lat organizował pielgrzymki dla Polaków głównie do Ziemi Świętej, a również do Włoch, do Sanktuariów Maryjnych Europy, a także do Sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe w Meksyku. W tym okresie, umożliwił nawiedzenie miejsc świętych w Izraelu blisko 100 tysiącom pielgrzymów.

Jego śmierć, miała miejsce w czasie przelotu do Polski, w celu wzięcia udziału w najbliższej Inwestyturze Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, zaplanowanej na 16 czerwca w Katowicach. Śp. Andrzej Jan Pierz był bowiem kawalerem Zakonu, do którego został przyjęty wraz z żoną w 2016 r. podczas Inwestytury w Pelplinie.

Msza św. żałobna, zostanie odprawiona w piątek, 22 czerwca 2018 r. o godz. 13.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach-Krakowie. Natomiast pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym św. Katarzyny w Turzy koło Gorlic (diec. Tarnowska). Tam, o godz. 18.00, trumna z jego ciałem zostanie złożona w rodzinnym grobowcu.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków. Amen

NP