NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

Zmarł Andrzej Jan Pierz (aktualizacja)

Dotarła do nas informacja, że 11 czerwca 2018 r. zmarł nagle we Frankfurcie, Andrzej Jan Pierz, będący m.in. Właścicielem i Dyrektorem Generalnym Katolickiego Biura Pielgrzymkowego AP z Warszawy.

Wiele parafii, a także nasza diecezja korzystała z usług tego biura, przy organizowaniu pielgrzymek (m.in. Diecezjalna Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii w 2008 roku).

Zmarły, jest ojcem kapłana, Benefaktorem Fundacji Jana Pawła II w Rzymie, a wspólnie z żoną Mariolą, założył wspomniane Katolickie Biuro Pielgrzymkowe im. Jana Pawła II. Od ponad 25 lat organizował pielgrzymki dla Polaków głównie do Ziemi Świętej, a również do Włoch, do Sanktuariów Maryjnych Europy, a także do Sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe w Meksyku. W tym okresie, umożliwił nawiedzenie miejsc świętych w Izraelu blisko 100 tysiącom pielgrzymów.

Jego śmierć, miała miejsce w czasie przelotu do Polski, w celu wzięcia udziału w najbliższej Inwestyturze Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, zaplanowanej na 16 czerwca w Katowicach. Śp. Andrzej Jan Pierz był bowiem kawalerem Zakonu, do którego został przyjęty wraz z żoną w 2016 r. podczas Inwestytury w Pelplinie.

Msza św. żałobna, zostanie odprawiona w piątek, 22 czerwca 2018 r. o godz. 13.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach-Krakowie. Natomiast pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym św. Katarzyny w Turzy koło Gorlic (diec. Tarnowska). Tam, o godz. 18.00, trumna z jego ciałem zostanie złożona w rodzinnym grobowcu.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków. Amen
 
NPlogo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl