Z modlitwą na Górzec

W niedzielę 8 września, w parafii Męcinka, odbyła się kolejna pielgrzymka na Kalwarię, okalającą pobliskie wzgórze Górzec.

Wszystkich przybyłych powitał proboszcz parafii ks. kan. Marek Kluwak, zapraszając do wspólnej wędrówki i modlitwy na szlaku.

Uformowany orszak, przeszedł najpierw ulicami miejscowości. Podczas całego wydarzenia, towarzyszyły uczestnikom relikwie św. Joanny Beretty Molli, niesione przez przedstawicieli różnych grup parafialnych i stanów.

Pielgrzymka jak zawsze miała kilka swoich etapów. Po przejściu ulicami Męcinki, pielgrzymi wchodzą na szlak wiodący na szczyt. O podnóża góry, przy tzw. Domku Pustelnika, rozpoczyna się nabożeństwo Drogi krzyżowej. W bieżącym roku, rozważania poszczególnych stacji Męki Pańskiej odczytywane przez młodzież, związane były z przypomnieniem wydarzeń z życia św. Joanny B. Molli. Po wejściu na szczyt, odprawiana jest Msza św. Tegorocznej Eucharystii przewodniczył ks. kan. Bogusław Wolański z Olszyny.

W wygłoszonej homilii, nawiązując do odczytywanego słowa Bożego, zwrócił uwagę, że ci którzy chcą być uczniami Chrystusa, muszą spełnić pewne warunki. A są nimi: miłość, niesienie swego krzyża i umiejętność wyrzeczenia się tego co przyziemne. Stwierdził, że przykładem ucznia Chrystusa jest także św. Joanna Beretta Molla, która pokazała jak ważnym jest wierne małżeństwo, jak piękną jest rodzina wielodzietna i jak piękne jest budowanie kultury życia.

Na zakończenie Eucharystii, każdy z uczestników mógł oddać cześć relikwiom świętej i otrzymać pamiątkowy obrazek.

Pielgrzymkę zakończył piknik rodzinny przy sztolni "Rudolf".

Artykul drukowany w nr 38/2019 NIedzieli legnickiej