Z ciepłym sercem

Ciepłe kurtki, płaszcze, polary, swetry, szaliki i czapki – to wszystko można znaleźć na wieszakach, które stanęły na placu przy parafii św. Trójcy w Legnicy, w ramach ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła”. W tej prowadzonej od kilku lat w całej Polsce akcji, chodzi o to, by dzielić się ciepłymi ubraniami z tymi, którzy tego potrzebują, głównie z osobami bezdomnymi, by nie marzli zimą. Ci, którzy chcą się podzielić odzieżą, wieszają ją na wieszaki, natomiast ci, którzy jej potrzebują, mogą za darmo wziąć z wieszaka wybraną rzecz. Jak mówi ks. Krzysztof Paszkiewicz, wikariusz miejscowej parafii, zainteresowanie akcją jest duże, nie tylko wśród parafian, ale również i wśród innych mieszkańców miasta. Widać to było już pierwszego dnia, jeszcze przed rozstawieniem namiotu i wieszaków.

- Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji „Wymiany ciepła” – mówi ks. Krzysztof. - Wystarczy przynieść odzież i zostawić ją na wieszaku, tak, aby osoby potrzebujące mogły ją sobie zabrać. Pamiętajmy tylko, żeby była to odzież czysta i nadająca się do użytku.

W akcji „Wymiana ciepła” bierze również udział parafia św. Tadeusza na legnickim os. Asnyka. Tam również zainteresowane osoby mogą znaleźć ciepłą odzież.

Tekst i foto: Monika Łukaszów