XXVI PPL. Ostatnie przygotowania

Trwają ostatnie przygotowania i spotkania, do rozpoczynającej się 29 lipca 2018 r. XXVI Pieszej Pielgrzymki z Legnicy na Jasną Górę. Niektóre grupy, rozpoczną swe pielgrzymowanie wcześniej.

Jedne z ostatnich spotkań przedpielgrzymkowych odbędą się:
25 lipca (środa)
– Legnica, par. Podwyższenia Krzyża św. o godz. 18.30, dla grupy I - legnickiej
- Lubin, par. Najśw. Serca Pana Jezusa, o godz. 18.30, dla grupy VI – salezjańskiej
27 lipca (piątek)
- Legnica, par. św. Jana Chrzciciela, o godz. 19.15, dla grupy 10 – franciszkańskiej

Tak jak w ubiegłych latach, niektóre grupy pielgrzymów, rozpoczynają swe pielgrzymowanie wcześniej, aby po „gwiaździstym” zejściu i spotkaniu w Legnicy, wyruszyć w drogę w dniu oficjalnego wyjścia, w niedzielę 29 lipca o godz. 9.00 spod legnickiej katedry.

Wcześniej wyruszą:
25 lipca (środa)
Grupa nr V - z par. św. Jadwigi w Zgorzelcu, po Mszy św. o godz. 6.45.
26 lipca (czwartek)
Grupa nr II – z par. św. Jana Ewangelisty w Jeleniej Górze, po Mszy św. o godz. 9.00
27 lipca (piątek)
Grupa III – Bolesławiec, wyjście z parafii św. Cyryla i Metodego przy ul. Łasickiej o godz. 6:30.
Grupa nr I – Polkowice, po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele św. Barbary
28 lipca (sobota)
Grupa I – Lubin, do gr. I dołączą pielgrzymi z Lubina, po Mszy św. w kościele św. Barbary o godz. 7.00

Od 29 lipca do 7 sierpnia, na antenie diecezjalnego Radia Plus Legnica, uruchomione będzie Studio Pielgrzymkowe, codziennie od godz. 20.00 (www.legnica.fm)
Zwyczajem lat poprzednich, Radio Plus będzie relacjonować to, co wydarzy się na szlaku pielgrzymkowym w Studiu Pielgrzymkowym i codziennych serwisach.
Będzie można także przekazywać swoje intencje do modlitwy różańcowej za pielgrzymów, pod adresem: intencje@legnica.fm oraz telefonicznie pod numerem tel. 76 8560- 888.

Można także włączyć się do Grupy Duchowego uczestnictwa. Organizatorzy przygotowali jak co roku specjalne książeczki uczestnictwa dla tej grupy pielrzymów, które zsotały przesłane do każdej parafii.

ks. Piotr Nowosielski