XXII edycja Silesia Sonans za nami

W Jeleniej Górze, zakończyła się trwająca na początku września (29.08-07.09.2019r.) kolejna edycja Festiwalu Muzycznego „Silesia Sonans”

- Tak szybko to się dzieje, z roku na rok, że to już XXII edycja Festiwalu – mówi o wydarzeniu pomysłodawca i jego gospodarz ks. prał. Andrzej Bokiej, proboszcz jeleniogórskiej parafii Podwyż szenia Krzyża Świętego - Podczas każdej kolejnej edycji, staramy się przedstawić słuchaczom coraz to innych wykonawców i coraz to inny repertuar. Chociaż czasem chciałoby się wrócić do tych propozycji z pierwszych festiwali, którymi odbiorcy się zachwycali. Ale w ciągu kolejnych lat, pojawiają się nowe odkrycia muzyczne i te też prezentujemy. Może czasem niektóre propozycje sprawiają, że liczebność uczestników nie jest porażająca, ale za to powaga i wyrobienie muzyczne, jest u nich o wiele bardziej znacznie zaawansowane. Za to też bardzo uczestnikom dziękujemy.

Tym razem, w murach wspomnianej świątyni, a także na ulicach Jeleniej Góry i scenie alternatywnej, prezentowali się zarówno muzycy wykonujący muzykę klasyczną, jak i nowe brzemienia. Nie zabrakło także propozycji dla młodszej widowni.

Koncertom, towarzyszyła też nowa propozycja, zatytułowana „Wystawa jednego obrazu”, podczas której można było obejrzeć i zatrzymać się przy obrazie autorstwa Edwarda Dwurnika pt. „Jelenia Góra”.

Zdjęcia pochodzą z koncertu kwartetu: Lutosławski Quartet.