XIII Trzeźwościowa Droga Krzyżowa

Wieczór 18 sierpnia br. w Legnicy, był okazją do wzięcia udziału w XIII Trzeźwościowej Drodze Krzyżowej. Tradycyjnie miała ona miejsce wzdłuż Wałów Kaczawy, przy sanktuarium św. Jacka.

Rozważania poszczególnych stacji Nabożeństwa prowadził ks. Tomasz Kwiecień, a ubogacały je osobiste świadectwa uczestników.

W nabożeństwie wzięły udział osoby które weszły na drogę trzeźwości, wyrwawszy się ze zgubnych nałogów, a także ich rodziny, bliscy, przyjaciele i inne osoby, które swoją obecnością i modlitwą pragnęły ich wesprzeć.

W nabożeństwie niesiono krzyż, przyozdobiony 33 światełkami, symbolizującymi ziemskie lata życia Jezusa Chrystusa.

To jedno z wydarzeń w diecezji, które towarzyszy przeżywaniu miesiąca sierpnia jako czasu abstynencji i trzeźwości. Choć warto tu przypomnieć, że w tegorocznym Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, pojawiła się prośba, o przeżycie 100 dni w trzeźwości i abstynencji, do dnia 11 listopada, z okazji 100 lecia Niepodległości.

(Dokument znajdziemy na stronie: www.episkopat.pl/apel-zespolu-episkopatu-100-dni-abstynencji-na-stulecie-niepodleglosci )