Wybór Rektora PWT

Nowy-stary Rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu

Jak informuje rzecznik prasowy Papieskiego Wydziału Teologicznego (PWT) we Wrocławiu Arkadiusz Cichosz, podczas obrad Rady Wydziału, 17 maja 2018 roku, wybrano na kolejną kadencję dotychczasowego Rektora PWT ks. prof. dr. hab. Włodzimierza Wołyńca. Nowa kadencja rozpocznie się 1 września 2018 roku.

Zgodnie ze Statutem PWT i Regulaminem przeprowadzania wyborów, Komisja Wyborcza zawiadamia Wielkiego Kanclerza PWT, którym jest Metropolita Wrocławski ks. abp Józef Kupny, i po uzyskaniu zgody Stolicy Apostolskiej nominacji na stanowisko Rektora dokonuje Wielki Kanclerz, przyjmując od niego wyznanie wiary.

Razem z Rektorem Rada Wydziału na nową kadencję wybrała także jego współpracowników. Prorektorami, podobnie jak w mijającej kadencji zostali: o. dr hab. Jerzy Tupikowski CMF, prof. PWT (prorektor ds. studenckich), ks. dr hab. Rajmund Pietkiewicz, prof. PWT (prorektor ds. naukowo-dydaktycznych) oraz ks. dr hab. Sławomir Stasiak, prof. PWT (prorektor ds. promocji i współpracy z zagranicą).

Odnotowujemy ten fakt z radością, gdyż w dniu 10 marca 1994 roku dokumentem Kongregacji Wychowania Katolickiego Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej zostało afiliowane do Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Tym samym stało się ono pierwszą uczelnią wyższą w Legnicy po transformacji ustrojowej Polski. Od tamtego czasu do 2017 roku w murach WSD Diecezji Legnickiej zdobyło wykształcenie wyższe prawie tysiąc absolwentów, w tym 267 kapłanów posługujących obecnie na terenie diecezji legnickiej, świdnickiej oraz w wielu zakątkach świata.

Księdzu Rektorowi gratulujemy wyboru na kolejną kadencję, jak również jego najbliższym współpracownikom, wśród których jest też ks. prof. Sławomir Stasiak z diecezji legnickiej

Biogram Księdza Rektora dostępny jest na stronie: https://bit.ly/2Ir3Q4o

Ks. Piotr Nowosielski