Wspomnienie Rorat

Mimo iż Roraty zaczynają się jeszcze przed wschodem słońca, to ciągle nie brakuje chętnych do uczestnictwa w nich, szczególnie tych najmłodszych z nas czyli dzieci.
W wyjątkowej scenerii i atmosferze, w ciemnej świątyni z lampionami w ręku, ponad 50 dzieci przez cały Adwent spotykało się w parafii MB Królowej Polski na legnickim os. Kopernika, by poprzez wspólną modlitwę przygotować się na owocne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.
W codziennych roratach, sprawowanych o godz. 6.40 uczestniczyły całe rodziny. Byli rodzice z dziećmi, dziadkowie, a także ich znajomi i sąsiedzi. Każde dziecko przy wejściu do świątyni składało przygotowane papierowe serca, na których były wpisane dobre uczynki. Serca te, na koniec Eucharystii brały udział w losowaniu słodkich nagród.
Wspólna modlitwa rozpoczynała się w ciemnym kościele, rozświetlonym jedynie światłem przyniesionych przez dzieci lampionów oraz przez roratkę, uroczyście wnoszoną przez przewodniczącego liturgii ks. Bogusława Drożdża, proboszcza parafii.
- Bardzo mnie cieszy tak liczny udział dzieci w Roratach, tym bardziej że odbywają się one o tak wczesnej godzinie. Okazało się, że dzieci bardzo chętnie przychodzą rano, mobilizując swoich rodziców. Podczas głoszonych kazań, przybliżamy dzieciom różne tematy. W tym roku motywem przewodnim dla rozważań jest postać kardynała Stefana Wyszyńskiego, który w przyszłym roku zostanie ogłoszony błogosławionym – mówi ks. Bogusław Drożdż
Po Mszy św. dzieci wraz ze swoimi opiekunami, spotykały się w Centrum Spotkań Jana Pawła II. Tam  każdego dnia po Roratach, zapraszane były na śniadanie. Zazwyczaj była to gorąca herbata, kakao oraz świeża bułka.
Tekst i foto: Monika Łukaszów