Włosi dla diecezjalnej Caritas

Przyzwyczailiśmy się, że to Caritas spieszy z pomocą osobom które jej potrzebują. Ale to niesienie pomocy innym, nie byłoby możliwe, gdyby darem serca, nie obdarzano również jej samej. To dzięki osobistym, a także wspólnotowym różnego rodzaju darowiznom i wsparciom, Caritas może przekazywać je dalej.

Jednym z takich ostatnich darów, dla działającej w Jeleniej Górze Stacji Opieki Caritas, jest ambulans, przekazany przez włoską organizację wolontariuszy Croce Verde Bidente z Meldoli. Sama organizacja działająca na całym świecie, zrzesza około 50 osób. Starają się we Włoszech, znaleźć w różnych miejscach sprzęt, urządzenia, różne rzeczy, które wycofane w ich miejscach dotychczasowego użytkowania, z racji zastępowania nowszymi, mogą posłużyć jeszcze innym.

Ambulans, został przekazany w Jeleniej Górze, na ręce Dyrektora Caritas diecezjalnej ks. Roberta Serafina, przez przedstawicieli tej organizacji, w dniu 11 lipca.

- Cieszymy się z tego podarunku. Myśleliśmy o zakupie jakiegoś samochodu na potrzeby Stacji w Jeleniej Górze, aby móc przewozić w razie potrzeby naszych pacjentów, ale po prostu na razie nas na to nie stać. Dlatego ten dar, sprawił nam radość – mówi ks. Dyrektor.

Samochód, zacznie pełnić swą funkcję za niedługo, po zarejestrowaniu go w Polsce i uzupełnieniu wyposażenia.

Tekst: © ks. Piotr Nowosielski
Foto: Caritas Diecezji Legnickiej