Wielkopiątkowa Droga Krzeszowska

W Każdy Wielki Piątek, w Krzeszowie, odbywa się nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Kalwarii Krzeszowskiej. Również w bieżącym roku (30 marca 2018), odbyła się ona z udziałem parafian oraz przybyłych gości. W gronie uczestników, były dzieci, młodzież, dorośli, a niektórzy przybyli na nią ze swymi rodzinami.

Tegoroczne rozważania nabożeństwa, przygotowane były w oparciu o życie św. Józefa.
- W bieżącym roku, św. Józef jest szczególnym patronem w naszej Ojczyźnie. My zaś tutaj, w Krzeszowie, mamy od XVII kościół bracki pw. św. Józefa, z pięknymi freskami Michała Willmanna. Dlatego chcieliśmy przez wstawiennictwo tego wielkiego Patrona Kościoła, razem z nim, przejść Drogę Krzyżową. Prosiliśmy aby nam, Polakom pokazał jak bronić Jezusa, jak bronić świętej wiary, jak iść do przodu aby wytrwać przy Maryi i Kościele – mówił o tym wydarzeniu ks. Marian Kopko, kustosz Sanktuarium.

Nabożeństwu przewodniczył ks. Jarosław Górecki, któremu towarzyszyli pozostali duszpasterze pracujący w Sanktuarium. Rozważania odczytywane były przez osoby świeckie.
Krzyż podczas nabożeństwa, niosły nie tylko wyznaczone osoby, ale także każdy chętny, kto czuł taką potrzebę serca.

W bieżącym roku, drodze krzyżowej nie towarzyszyła inscenizacja męki Pańskiej. Została ona przygotowana i odegrana z udziałem młodzieży dzień wcześniej, w Wielką Środę, w godzinach wieczornych. Reżyserem tej inscenizacji był parafianin Stanisław Wesołowski.

Tekst i foto: © Ks. Piotr Nowosielski