Wielka sztuka u św. Joachima i Anny w Legnicy

W Legnickim kościele pw. św. Joachima i Anny, od niedzieli 22 września do 20 października 2019 r., będzie możliwość spotkania się ze współczesną sztuką religijną, dużego formatu.

Mówiąc o formacie, możemy potraktować go dosłownie i w przenośni. Autorem prezentowanych prac, będzie kilkukrotnie przedstawiany już na łamach Niedzieli legnickiej Andrzej Boj Wojtowicz, artysta mieszkający na terenie naszej diecezji w Borowicach. Nie tylko maluje, ale prowadzi też warsztaty artystyczne dla dzieci młodzieży i dorosłych w kraju i za granicą.

Obrazy autora, są zazwyczaj dużego formatu (średnio ok. 2 m wysokości), co pozwala przedstawić mu odbiorcy wiele detali i szczegółów, ale także wiele detali „ukryć”. Można je co prawda odkryć samemu, ale następuje to dopiero po długiej kontemplacji obrazu, lub gdy skorzysta się z podpowiedzi autora.

Skoro prezentacja wybranych dzieł będzie miał miejsce w kościele pw. św. Joachima i Anny, nie może oczywiście zabraknąć obrazu patronów tej świątyni. Ten obraz ma wielkość 350 na 200 cm. Przyciąga nie tylko sposobem przedstawienia tej rodziny, ale zawiera także wielkie bogactwo szczegółów i symboliki które warto poznać.

Będzie można także zobaczyć inne prace jak: Chrystus Izerski, Prymas Polski Kardynał S. Wyszyński, O. Kolbe, Jordan - pierwszy biskup Polski, Henryk Pobożny, Chrystus z Piotrem, Via Crucis Biblica, Wołyń, Moria i in.

W niedzielę 22 września, autor wprowadzi wszystkich zainteresowanych w szczegóły swoich prac.