NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

Wieczór dla życia w Olszynie

OLSZYNA. Cuda dzieją się wokół nas. Trzeba tylko uwierzyć, zaufać Bogu, aby móc doświadczyć Bożej interwencji. To, co niemożliwe staje się możliwe i przypomina nam zapewnienie z Ewangelii, że właśnie wiara jest jak ziarnko gorczycy, przenosi góry i, gdy jest głęboko przeżywana, przemienia ludzkie życie. Takie było przesłanie spotkania z Dorotą Łosiewicz, dziennikarką TVP i TVP Info, publicystką tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl, które 23 lutego br. miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Olszynie.
To był wyjątkowy wieczór - pełen muzyki i rozmów o życiu i trudnych wyborach, a przede wszystkim o zaufaniu Bożej woli. Gościem specjalnym spotkania była Dorota Łosiewicz – dziennikarka, publicystka oraz autorka książek: wywiadu rzeka z Martą Kaczyńską pt. "Moi Rodzice", książki "Cuda nasze powszednie" oraz "Życie jest cudem". Inicjatorem wydarzenia był ks. dziekan Bogusław Wolański, który od lat przyjaźni się z Dorotą Łosiewicz i jest także autorem wstępu do jednej z jej książek.
Najpierw na scenę wkroczył zespół ze Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym „Amazonka”, który pod kierownictwem instruktora Mirosława Matogi wykonał dwie inauguracyjne piosenki, których motywem przewodnim było życie. Kolejną muzyczną niespodziankę przygotowały młode wokalistki Ewa Malung, Jagoda Błaszczyk i Nikola Wojtkowiak, którym z gitarą towarzyszył instruktor Zbigniew Szpilarewicz.
W końcu przyszedł czas na rozmowę z Dorotą Łosiewicz, która nie kryła wzruszeń, gdyż piosenki zaprezentowane w programie spotkania były od zawsze bliskie jej sercu. Pani Dorota chętnie podzieliła się z uczestnikami spotkania swoim świadectwem Bożej interwencji, opowiadała nam o swojej dziennikarskiej pracy i najnowszej książce. Nie zabrakło też pytań z sali. Jedni dzielili się swoim doświadczeniem spotkania z Bogiem, inni dociekali na przykład, jak tak aktywna zawodowa kobieta znajduje czas na to wszystko, czym na co dzień się zajmuje. W wypowiedziach autorki książki pt. „Życie jest cudem” dominował jednak przede wszystkim bardzo głęboki, osobisty wątek, a przede wszystkim historia cudu, który dokonał się w jej życiu i który stanowi także swego rodzaju klamrę, w której odnalazło się wiele innych świadectw Bożej interwencji.

Artur Grabowski

Pełny tekst oraz tekst rozmowy z Dorotą Łosiewicz ukaże się w nowym numerze Niedzieli na 18 marca

logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl