Uroczystości odpustowe na legnickich Piekarach

Przez trzy kolejne dni mieszkańcy legnickiej dzielnicy Piekary uczestniczyli w uroczystościach odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża św.
Świętowanie rozpoczęto w piątek 14 września Mszą św. odpustową oraz występem zespołu żołnierzy rezerwy „Rota” ze Złotoryi.
Kolejny, sobotni dzień, poświęcony był młodym ludziom w ramach tzw. Małego Spotkania Młodych Diecezji Legnickiej. Obok modlitwy, spotkań i duchowych rozmów odbył się także koncert uwielbienia z zespołem Play & Pray oraz występ zespołu New Life M.
Natomiast w niedzielę, w ostatni dzień wielkiego świętowania, odbył się festyn rodzinny, który zgromadził tłumy legniczan. Wśród przygotowanych przez organizatorów atrakcji zorganizowano także zbiórkę cennego daru, jakim jest krew. Nie zabrakło także specjalnie przygotowanych smakołyków. Jak na festyn przystało, były kiełbaski, karkówka, kukurydza oraz rozmaite ciasta przygotowane przez tutejsze gospodynie. Jednak główną atrakcją festynu, na którą zaprosili organizatorzy wraz z ks. proboszczem Romanem Raczakiem, były występy muzyczne znanych i lubianych artystów. Wśród nich: zespół Gentelmen’s, Trubadurzy oraz Rudi Schubert.
Tekst i foto: Monika Łukaszów