NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

Uroczystość Chrystusa Króla w Katedrze legnickiej

W niedzielę, kończącą rok liturgiczny a zarazem będącą uroczystością Chrystusa, Króla Wszechświata, członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z terenu diecezji, spotkali się w legnickiej Katedrze na wspólnej modlitwie. W dzień ich patronalnego święta, uroczystej Mszy św. przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. 
 - Stajemy tutaj wszyscy, aby razem wchodzić w tajemnicę królowania Jezusa Chrystusa. Królowania, które nie jest według norm i kategorii tego świata, lecz ma inne osadzenie. Pochodzi z innego ducha, chociaż jest w tym świecie. I my jesteśmy do tego wezwani by być świadkami tego królowania – mówił biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.
Wraz z nim przy ołtarzu modlili się przełożeni Wyższego Seminarium Duchownego wraz z klerykami, oraz księża opiekunowie którzy na tę uroczystość przybyli ze swoimi grupami, a także miejscowi duszpasterze.
W wygłoszonej homilii Ksiądz Biskup mówił m.in. - Oto uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto, które zamyka okres liturgiczny. Jest to zwieńczenie i zebranie. To bardzo trudne święto żeby je właściwie przeżyć. Żeby tego święta nie zanieczyścić naszymi wszelkiego rodzaju ideologiami. Bo ta prawda o królestwie Jezusa Chrystusa, przekracza wszystkie nasze wyobrażenia. Życzę wszystkim, a w szczególności członkom Akcji katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, żebyście troszczyli się przede wszystkim o tego ducha. Żebyście nie ulegli jakiejkolwiek logice wojowania o cokolwiek na sposób ludzki. Stawać się sługami którzy przeżywają królestwo dlatego, że się nawracają, a nie walczą o cokolwiek. Jest to przedziwna tajemnica. I tę tajemnicę przeżywamy właśnie w tych prostych znakach łamanego chleba i kielicha przymierza  – mówił Ksiądz Biskup.
Na zakończenie Mszy św., 3 młodych ludzi złożyło uroczyste zaprzysiężenie na nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
W imieniu zebranych stowarzyszeń, na zakończenie Eucharystii głos zabrał prezes Akcji Katolickiej Jan Zimroz, który podziękował Księdzu Biskupowi za modlitwę i sprawowaną Mszę św. Zapewnił również o dalszej pracy i aktywności członków stowarzyszeń na rzecz Kościoła legnickiego. 
Świętowanie w Katedrze poprzedziły spotkania i konferencje poszczególnych organizacji. Wśród odbywających się wydarzeń, swoje doroczne spotkanie w tym dniu mieli członkowie Akcji Katolickiej.  Była to okazja do podsumowań mijającego roku, oraz podziękowań za całoroczną prace, którą w poszczególnych parafiach realizują oddziały Akcji Katolickiej.
- Zaczynając liczyć od 1995, od czasów, kiedy powstawały pierwsze tymczasowe struktury Akcji Katolickiej, jest to już 23 rok naszej działalności w tej diecezji. Przez te lata staraliśmy się realizować misje i zadania, które wynikają zarówno z oczekiwań powierzonych nam przez Ojca Świętego św. Jana Pawła II, Episkopat Polski czy też biskupów diecezjalnych – mówi Jan Zimroz Prezes AK Diecezji Legnickiej.
Tekst i foto: Monika Łukaszów
 
 
logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl