Upamiętnienie śp. ks. Mariana Lewickiego

Przed rokiem, 18 sierpnia 2018 r., zmarł pracujący w Czechach śp. ks. prał. Marian Lewicki. Zmarł w hospicjum Caritas w Cervenym Kostelcu, w 61. roku życia i 36. roku kapłaństwa. Od 2013 r. był włączony do grona kanoników Kapituły Krzeszowskiej, przez ówczesnego biskupa legnickiego Stefana Cichego, w uznaniu jego zasług w kontaktach z naszymi diecezjami i sanktuarium w Krzeszowie.

Pogrzeb odbył się 25 sierpnia 2018 r., we wspólnocie parafialnej, w której ostatnio był proboszczem – w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Police nad Metuji, w Czechach.

W obecnym roku, 17 sierpnia, miała miejsce uroczystość poświęcenia odnowionego grobowca, w którym został złożony śp. ks. Marian. W uroczystości wzięła udział bardzo liczna grupa wiernych, a przewodniczył jej biskup diecezji hradeckiej Jan Vokal, w gronie m.in. księży z Polski.

Grób, znajduje się w pobliżu kościoła parafialnego, na miejscowym cmentarzu.

Tekst: © ks. Piotr Nowosielski

Foto: © ks. Andrzej Tracz

PS.

O śmierci ks. Mariana Lewickiego pisaliśmy tutaj:

www.niedziela.diecezja.legnica.pl/info/zmarl-kanonik-kapituly-krzeszowskiej

O jego pogrzebie – tutaj:

www.niedziela.diecezja.legnica.pl/info/pogrzeb-ks-mariana-lewickiego