Umowa z Bankiem Żywności podpisana

We wtorek 26 maja, proboszcz legnickiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa a zarazem dyrektor Międzyparafialnej Stołówki Charytatywnej im. św. Jadwigi w Legnicy ks. Jan Mateusz Gacek podpisał z Bankiem Żywności we Wrocławiu porozumienie o współpracy.
W wyniku podpisanego porozumienia Bank Żywności raz na dwa tygodnie będzie przygotowywał żywność dla legniczan. Dary trafią do Międzyparafialnej Stołówki Charytatywnej przy ul. Dmowskiego 15 w Legnicy.
Pierwsza partia żywności do Legnicy dotarła już w dniu wczorajszym. Do Legnicy dotarło m.in. mleko, zupki, ryż, kasza i kilkadziesiąt kilogramów parówek.
- Potrzeby w mieście są ogromne. W naszej stołówce na dzień dzisiejszy wydajemy ok. 150 posiłków dziennie. Ze względu na sytuację koronawirusa, na razie wydajemy zupę podawaną przez drzwi, ale mam nadzieję, że już niedługo wszystko wróci do normalności i najbardziej potrzebujący legniczanie, będą mogli wejść do środka i zjeść na miejscu – mówi ks. Jan Gacek.
Tekst: Monika Łukaszów
Foto: parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa