Uczczenie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Parszowicach

W niedzielę, 20 października 2019 r., w kościele w Parszowicach – należącym do parafii Wielowieś – odbyły się uroczystości upamiętniające 35. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W tym roku wprowadzeniem do uroczystości była prezentacja filmu dokumentalnego o ks. Jerzym oraz o parszowickim kościele. Wszystkich przybyłych powitał proboszcz parafii ks. Grzegorz Ropiak.

Centralnym punktem Uroczystości była Msza Św. odprawiana pod przewodnictwem ks. kan. Macieja Wesołowskiego, który też wygłosił homilię. Wzięły w niej udział liczne poczty sztandarowe, w tym NSZZ Solidarność Zagłębie Miedziowe, przedstawiciele różnych środowisk, pielgrzymi i parafianie.

- Błogosławiony ks. Jerzy, pomagaj nam wszystkim być człowiekiem, każdemu z osobna i wszystkim w naszej Ojczyźnie, w tym czasie który przeżywamy! - Apelował kaznodzieja, nawiązując do przykładu życia umęczonego Kapłana.

Po Eucharystii miało miejsce wręczenie nagród uczniom szkół, które wzięły udział w konkursie plastycznym poświęconym Bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Był także czas na koncert patriotyczny Zespołu Muzycznego oraz ucałowanie relikwii Bł. ks. Jerzego. Przy kościele, zostały natomiast zaprezentowane wystawy: plastyczna i fotograficzna.

Wszyscy uczestnicy, zostali ugoszczeni staraniem mieszkańców parafii, spędzając czas także na okolicznościowej agapie.

Rozszerzymy…