NIEDZIELA legnicka

legnica


logo-niedziela

logo-niedzielatv

logo-niedzielafm

niedziela_mlodych_logo

e_niedziela

logo-niedziela-ksiegarnia

Niedziela-niezbędnik-katolika

logo_tecza
 

Wyszukiwarka

U świętego Patrona w Krzeszowie

Od kilku lat, w Krzeszowie, zawsze 19 marca, w dniu patronalnym św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, sprawowane są przez kapłanów noszących to imię, uroczyste Eucharystie w ich intencji, a także za wszystkich noszących imię św. Józefa.

W tym roku jednak oprócz księży, osób noszących to imię i członków Bractwa Świętego Józefa, do Krzeszowa pielgrzymowali również po raz pierwszy dolnośląscy rzemieślnicy. Z taką inicjatywą wystąpił kustosz tamtejszego Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej ks. prał. Marian Kopko, który jest również duszpasterzem rzemiosła diecezji legnickiej.
 
Na zaproszenie skierowane przez biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, oraz kanclerza Legnickiej Kurii Biskupiej ks. prał.  Józefa Lisowskiego, licznie odpowiedzieli przedstawiciele wielu cechów należących do Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej.
 
Centralnym punktem I Pielgrzymki Rzemiosła Dolnośląskiego do Krzeszowa, była Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Józefa Lisowskiego, solenizanta i zarazem wielkiego przyjaciela tego środowiska. W Eucharystii uczestniczyła senator Dorota Czudowska, a podniosły charakter Mszy św. nadały liczne rzemieślnicze poczty sztandarowe, oraz obecność Krajowego Kapelana Rzemiosła Polskiego ks. kan. Krzysztofa Rusieckiego. On też wygłosił okolicznościową homilię, w której podkreślił m.in., że św. Józef jest przykładem człowieka nie tylko na swoje czasy, ale również na wszystkie i na nasze czasy

(Rozszerzymy)

Tekst i foto: © Marek Zygmunt

logo-strona-diecezji

logo-www

tabs

radio+

 

Pielgrzymki w diecezji legnickiej


Polecamy

 

Reklama


Patronaty Medialne

 
      Z sercem plakat   
 

 
 
Redakcja edycji legnickiej Niedzieli
ul. Jana Pawła II nr 1,
59-220 Legnica;
tel. 76 72 44 152;
e-mail: legnica@niedziela.pl
WWW: niedziela.diecezja.legnica.pl.
Redakcja:
ks. Piotr Nowosielski – redaktor odpowiedzialny za edycję,
Monika Łukaszów – redaktor edycji,
ks. Waldemar Wesołowski – redaktor edycji
Redakcja w Częstochowie:
Katarzyna Woynarowska – opiekun edycji, tel. 34 369 43 16
e-mail: edycja.legnica@niedziela.pl