Tu od 30 lat świętują Dzień Matki

Zbliża się kolejny, już 30. obchód Święta Matki, organizowany w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze- Cieplicach. Na uczestników, 26 i 27 maja, czeka znów bogactwo wydarzeń i wrażeń.

- Trzeba dziękować Panu Bogu, że człowiek w tym natłoku zajęć może uporządkować jakoś różne rzeczy i że nie jesteśmy sami, Święto Matki, jest dowodem na to, że kiedy życie społeczne trochę idzie na bok, kiedy pojawia się egoizm, kiedy niektórzy myślą tylko o sobie, można jeszcze coś zrobić. Ale idea musi być czysta, bezinteresowna – mówi ks. prał. Józef Stec, inicjator tego parafialnego święta - Od trzydziestu już lat, w trosce o przyszłość wspólnego życia w rodzinach, organizujemy to wychowawcze Święto Matki z pomocą dużej grupy aktywnych ludzi.

Również w bieżącym roku, Święto Matki zgromadzi wielu niezwykłych gości. Zaproszeni zostali: ludzie nauki: prof. Jan Miodek (Wrocław), prof. Sylwester Porowski (Warszawa); ludzie filmu: prof. Krzysztof Zanussi (Warszawa), Małgorzata Roguska i Monika Soroka (Warszawa); ludzie medycyny: prof. Wojciech Witkiewicz (Wrocław), dr Kazimierz Pichlak (Jelenia Góra), dr Krzysztof Tobiasz (Jelenia Góra); ludziw sportu: Włodzimierz Lubański (Belgia), Jerzy Gorgoń (Szwajcaria); ludzie muzyki: Kapela Lwowska Fala (Lwów), Orkiestra Górnicza Kopalni Staszic (Katowice), Młodzieżowa Orkiestra Dęta gminy Tryńcza, Mażoretki z Domu Kultury (Tryńcza), Gryfowska Kapela Podwórkowa (Gryfów); ludzie chórów: Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Przyrodniczego (Wrocław).

W programie tegorocznego Święta Matki, jako pierwsza wymieniona była pielgrzymka 20 maja (niedziela) na Jasną Górę i udział o godz. 21.00 w Apelu Jasnogórskim. .

Dzień 26 maja (sobota), zaplanowano jako poświęcony w części sprawom naukowym, w Filii Politechniki Wrocławskiej (Cieplice, Plac Piastowski 27) od godz. 12.00. A potem, w Zdrojowym Teatrze Animacji o godz. 16.00 zaplanowano Koncert Pieśni Patriotycznych „Historia – Pamięć – Tożsamość”, którego wykonawcami będą Chór Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego i Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, z solistami. Natomiast o godz. 18.00 koncert „Droga do Niepodległości” w wykonaniu Zespołu instrumentalno-wokalny „Promyki Krakowa”

Główne uroczystości odbędą się w niedzielę, 27 maja i rozpoczną się od Marszu Niepodległości o godz. 10.00. Po nim, o godz. 11.00 Uroczysta Jubileuszowa Eucharystia XXX-lecia Święta Matki w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia, pod przewodnictwem i z homilią biskupa. Antoniego Długosza z Częstochowy. Po Mszy św. koncert dla Matek w wykonaniu księdza Biskupa, tradycyjna Musztra Paradna i pozostałe części bogatego programu.

Program szczegółowy dostępny pod adresem: www.swietomatki.pl

Małżonkowie, będą znów mogli wręczyć sobie przygotowane dla nich okolicznościowe Laury. Dostępny będzie także Album Rodzinny, który może być sukcesywnie uzupełniany przez każdą rodzinę... Te i wiele innych niespodzianek czekają na wszystkich, którzy zechcą odwiedzić to miejsce, aby uczcić i świętować radość z tego, że Pan Bóg dał ludzkości Mamy.

Zdjęcia pochodzą z Święta Matki z lat 2014 -16

Artykuł w wydaniu gazetowym Niedzieli legnickiej, ukazał się w nr 19/2018 z dnia 13 maja br.