Sympozjum Katechetyczne odbyło się w Legnicy

W mocy Bożego Ducha - pod takim hasłem w sobotę 6 kwietnia w Legnicy odbył się wielkopostny dzień skupienia dla katechetów, połączony z III Sympozjum Katechetycznym. W spotkaniu, które odbyło się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II uczestniczyło 230 katechetów zarówno szkół podstawowych, gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych z terenu Diecezji Legnickiej. Podczas spotkania nauczyciele religii uczestniczyli we wspólnej Mszy św., której przewodniczył biskup pomocniczy Diecezji Legnickiej a zarazem Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego bp Marek Mendyk, a także wysłuchali dwóch wykładów. Pierwszy z nich „Troska św. Jana Pawła II o kształt życia społecznego w Ojczyźnie, jako znak zobowiązującego tchnienia Ducha Świętego dla Kościoła w Polsce" wygłosił ks. Dariusz Kowalczyk, Przewodniczący Zarządu Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" natomiast kolejny wykład zatytułowany „Czy bierzmowanie musi oznaczać pożegnanie młodych z Kościołem? wygłosił dyrektor wydziału katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej ks. Marek Korgul.
Na zakończenie spotkania katecheci wysłuchali koncertu pt. „Wielkopostna zaduma" w wykonaniu pochodzącego z Jeleniej Góry akordeonisty Marcina Wyrostka & Corazon.
Całość sobotniego spotkania zakończyła wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Monika Łukaszów
Foto: Monika Łukaszów, Paweł Zadrożny