Sursum Corda ostatkowo

W niedzielę, 3 marca 2019 r., Młodzieżowa Orkiestra Dęta Diecezji legnickiej „Sursum Corda”, w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II, zaprezentowała swój kolejny koncert. Tym razem nosił on tytuł „Koncert ostatkowy”.

W jego repertuarze jak zwykle znalazły się utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, filmowej, oraz żarty muzyczne. Ponad 20. osobowy zespół, pod batutą dyrygenta Marka Garncarza, oklaskiwany był przez licznie zgromadzoną publiczność. Nie zabrakło też zaproszonych gości, wśród których znalazły się: Dominika grająca na ksylofonie, Milena na gitarze i ukulele oraz Agata na werblu.

Orkiestra przygotowała też specjalny utwór, pod adresem obecnego na koncercie biskupa Marka Mendyka, z okazji jego 10. rocznicy święceń biskupich.

Była to już 12., doroczna edycja tej Orkiestry, która nie tylko przygotowuje ten koncert okolicznościowy, ale także bierze udział w różnych innych wydarzeniach w życiu diecezji.

Za ich pracę i niesienie radości innym, bp Marek Mendyk w imieniu wszystkich zgromadzonych złożył podziękowanie, a uczestnicy koncertu nagrodzili ich oklaskami.