Spotkanie Dekanalnych Animatorów Katechezy i DRK

Animatorzy Katechezy oraz członkowie Diecezjalnej Rady Katechetycznej uczestniczyli w Dniu Skupienia, który w Środę Popielcową odbył się w Centrum Spotkań Jana Pawła II w Legnicy.

Wśród wielu punktów programu, który został przygotowany przez Wydział Katechetyczny Legnickiej Kurii Biskupiej, był czas na modlitwę, Eucharystię, katechezę a także przedstawienie artystyczne.
Gościem spotkania, był ks. prof. dr hab. Bogdan Ferdek z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, który wygłosił konferencję „Eucharystia jako sakrament”. Spotkanie katechetów było okazją do omówienia bieżących spraw katechetycznych w diecezji, a także realizacji wydarzeń wynikających z kalendarium katechetycznego i duszpasterskiego w 2020 roku. Szczególną uwagę poświęcono przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz zaplanowanej Narodowej Pielgrzymce  Katechetów do Krakowa.
Podczas spotkania ogłoszono także dwa konkursy literacki oraz plastyczny, dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.
 W dniu skupienia uczestniczył także bp Marek Mendyk, który przewodniczył Mszy św. w intencji nauczycieli religii, na rozpoczęcie Dnia Skupienia.

Tekst i foto: Monika Łukaszów