Siostry Służebniczki mają nową kaplicę

Siostry Służebniczki w Chojnowie mają nową kaplicę

W Chojnowie od wielu lat posługują siostry Służebniczki Dębickie. Ich dom zakonny jest równocześnie miejscem, gdzie znajduje się ochronka dla 50 dzieci. W sobotę 24 lutego biskup Marek Mendyk odwiedził siostry w Chojnowie i poświęcił ich nową kaplicę. Powstała ona po remoncie części domu zakonnego. Na uroczystość przyjechały siostry z domu generalnego z Dębicy a także z innych miejsc. Na Eucharystii obecny był także proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP ks. Mirosław Makowski oraz wikariusz ks. Marcin Bogucki, którzy na co dzień posługują w kaplicy sióstr. W otwarciu nowej kaplicy uczestniczył także goście z Poznania inż. Kazimierz Ratajczak z żoną, który nadzoruje prace remontowe w chojnowskim domu. To nie koniec tych prac, na wiosnę ruszy gruntowny remont dolnej części, w której znajduje się ochronka. Podczas Mszy św. bp Marek Mendyk mówił na temat miłości nieprzyjaciół. - Taki temat wynika z czytań mszalnych, dlatego Słowo Boże nas dzisiaj prowadzi. Miłość nieprzyjaciół to najprostsza droga do świętości – mówił bp Marek. Podziękował też siostrom pracującym w Chojnowie nie tylko za trud wychowywania dzieci, ale także za świadectwo wiary, modlitwy i życia zakonnego, jakie siostry dają w mieście i w diecezji legnickiej.

ks. Waldemar Wesołowski
Więcej na ten temat w numerze Niedzieli na 11 marca