Rzemieślnicy z Dolnego Śląska u św. Józefa w Krzeszowie

Już po raz 2 rzemieślnicy z całego Dolnego Śląska przyjechali do Krzeszowa 19 marca, w uroczystość swojego patrona św. Józefa na doroczną pielgrzymkę. Dołączyli do nich uczniowie szkół zawodowych wraz z pocztami sztandarowymi oraz księża – członkowie Kapituły Krzeszowskiej. Spotkanie rozpoczęło się od wykładu Barbary Skoczylas-Stadnik, która mówiła o kulcie św. Józefa w Krzeszowie w kontekście 350 rocznicy utworzenia Bractwa św. Józefa. W południe Mszy św. w kościele brackim św. Józefa przewodniczył kanclerz kurii biskupiej ks. Józef Lisowski. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Rusiecki, krajowy duszpasterz rzemiosła polskiego.

Po wspólnej modlitwie był czas na integrację i zwiedzanie opactwa po tzw. “Szlaku śladami budowniczych”.

W pielgrzymce uczestniczyło blisko 250 osób z całego Dolnego Śląska. – Mam nadzieję, że to spotkanie wpisze się na stałe w kalendarz cechów rzemieślniczych, powiedział Zbigniew Ładziński, Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli