Rodzina drogą Kościoła - V Kongres Rodzin

W sobotę 18 maja w krzeszowskim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej odbył się V Kongres Rodzin diecezji legnickiej, któremu towarzyszyło hasło: Rodzina drogą Kościoła.

W Kongresie uczestniczyli przedstawiciele różnych grup i wspólnot formacyjnych skupiających małżeństwa i rodziny, min. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Ruch Szensztacki, Domowy Kościół, Spotkania Małżeńskie czy neokatechumenat. Przyjechały też rodziny z dziećmi, dla których przygotowano specjalny program.

Kongres był czasem wspólnej modlitwy, ale też i formacji. Na spotkanie zaproszono dwóch gości, którzy wygłosili konferencje poświęcone dokumentowi Jana Pawła II pt. List do rodzin, którego 25 rocznicę opublikowania w tym roku obchodzimy. Konferencje wygłosili ks. Przemysław Drąg z Warszawy, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin oraz ks. Franciszek Jabłoński z Gniezna, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

W południe w bazylice krzeszowskiej sprawowana była Msza św. w intencji rodzin naszej Diecezji. Po przerwie odbył się koncert uwielbienia prowadzony przez zespół Nazaret z Lubina. Kongres zakończył się o 15 odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego i aktem zawierzenia rodzin Diecezji Legnickiej Matce Bożej.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica